BasiaOlejniczak

Kurs kompleksowy przygotowujący do egzaminu czeladniczego KRAWIEC

 

 

Dla kogo ten kurs ?

Kurs kompleksowy jest kursem zawodowym, który przygotowuje do egzaminu na KRAWIEC-CZELADNIK . Ukończony egzamin i zdobyty Dyplom zdecydowanie ułatwia podjęcie pracy w zawodzie KRAWIEC oraz  innych pokrewnych zawodach związanych z branżą odzieżową.

Na Kurs kompleksowy mogą zapisać się osoby, które nigdy wcześniej nie miały styczności z maszyną do szycia lub posiadają jedynie podstawową wiedzę i umiejętności w zakresie krawiectwa oraz osoby, które mają na swoim koncie pierwsze ubrania uszyte z tkanin lub dzianin i są zainteresowane szyciem bardziej ambitnych i złożonych projektów. Dla osób z doświadczeniem, poleca się  rozpatrzenie wariantu nauki i pogłębiania swojej wiedzy na zajęciach INDYWIDUALNYCH.

Wariant tego kursu jest raczej dla osób, które marzą o pracy w zakładzie odzieżowym na stanowisku krawcowej, osób, które chcą podjąć studia na kierunku związanym z projektowaniem mody lub odzieży. Kurs kompleksowy to doskonałe rozwiązanie dla osób chcących założyć własna działalność gospodarczą, które marzą o stworzeniu własnej marki odzieżowej i nie wiedzą jak poradzić sobie z kwestią praktyczną powstawania odzieży.

Kompleksowy kurs krawiecki pomógł już wielu osobom, oparty jest na praktycznym doświadczeniu prowadzącej. Został tak przygotowany, by wykorzystywał indywidualne możliwości i predyspozycje każdego z uczestników. Kurs kompleksowy to niemal 100 % praktyki. Na kursie wykonuje się każdy podstawowy rodzaj odzieży. Zagadnienia teoretyczne uczestnik otrzymuje na specjalnie  przygotowanych skryptach. 

 

O zajęciach 

W ramach zajęć uczestnik zapoznaje się ze sprzętem szyjącym, jego obsługą i pełnymi możliwościami ich wykorzystania.

Przede wszystkim uczestnik kursu dowiaduje się w jaki sposób dobrać i wykonać odzież dla siebie i dla innych.
W związku z tym w ramach zajęć wykonuje formy i siatki konstrukcyjne na spódnicę, bluzkę, rękaw dopasowany i spodnie. Ponadto pracuje nad gotowymi formami krawieckimi metodą modelowania płaskiego (wtórnego).

Kontakt na zajęciach z innymi uczestnikami kursu, daje możliwość nabycia wiedzy jak radzić sobie z różnymi typami sylwetek, ich wadami i odstępstwami od normy (sylwetka normalna, pochyła, sprężysta i ułomna, duży biust, odstający brzuch, wąskie ramiona, okrągłe plecy, szerokie biodra,  itp.)

W trakcie kursu uczestnik zapoznaje się z różnymi tkaninami, dzianinami i dodatkami krawieckimi. Uczy się jak je wykorzystać i dopasować w trakcie wykonywania własnych projektów odzieżowych.

 

Teoretyczne zagadnienia zrealizuje są w praktyce szyjąc kolejno:

 • podstawową spódnicę,
 • spódnicę o dowolnym fasonie
 • bluzkę podstawową 
 • sukienkę,
 • koszulę,
 • spodnie,
 • żakiet lub płaszcz,
 • odzież sportową z dzianin ( bluza z kapturem, spodnie dresowe, sportowa sukienkę z kieszeniami)

Konstrukcja odzieży

Konstrukcje odzieży wykonuje się na własne wymiary. Powstałe formy zostają poprawione i odszyte z tkanin zastępczych. Następnie podlegają dalszym konsultacjom i w ramach zadania domowego wybrany model (bluzka, spodnie, spódnica) zostaje wykonana na "gotowo".

Organizacja kursu

Sposób organizacji kursu i jego prowadzenie oparte jest na długoletnim doświadczeniu prowadzącej, zdobytym w zakładach odzieżowych na stanowiskach szwaczka, krawcowa, konstruktorka i projektantka oraz w trakcie prowadzenia własnej działalności gospodarczej. W chwili obecnej Basia Olejniczak prowadzi jedną z najbardziej liczących się pracowni sukien ślubnych w Szczecinie. Jej klientki pochodzą nie tylko ze Szczecina i okolic. Jej projekty i zamówienia można zobaczyć na www.basiaolejniczak.pl oraz  https://www.facebook.com/sukniebasiolejniczak/

Kursy szycia Basi Olejniczak ukończyły już setki osób z kraju i zagranicy zajmujących się krawiectwem amatorsko i zawodowo. 

 

Potwierdzenie umiejętności, zakończenie kursu.

Zdobyte umiejętności zostają potwierdzone w stosownym Certyfikacie.

Zakończenie kursu kompleksowego potwierdzone jest Zaświadczeniem.

Zajęcia prowadzone są zgodnie z Harmonogramem.
Prowadzony jest dziennik obecności.

W ramach zajęć uczestnik otrzymuje materiały szkoleniowe, które uzupełniają wiedze teoretyczną.

Każdy moduł kończy się zadaniem domowym, które należy wykonać, aby otrzymać Zaświadczenie uprawniające przystąpienie do egzaminu Krawiec-Czeladnik.

Obowiązkowa frekwencja to 90% .

Każdą nieobecność należy uzupełnić w terminie miesiąca od jej powstania. 

 

W cenie kursu każdy z uczestników otrzymuje:

 • pełnowartościową tkaninę do ćwiczeń.
 • włókniny, wkłady odzieżowe itp.
 • do próbnych przeszyć niezbędne dodatki takie jak ściągacze, tasiemki, nici, zamki, guziki itp.
 • papier do wykrojów oraz materiały szkoleniowe 

Na zajęciach dostępne są maszyny do szycia domowe i przemysłowe marki Yuki, Brother, Singer takie jak stebnówki, owerloki (cztero i pięcionitkowe), renderka. Poza tym do dyspozycji uczestnika kursu są żelazka i stoły do prasowania, manekiny w rozmiarze od 36 do 52, oraz inne wszelkie niezbędne narzędzia i akcesoria krawieckie.

 

 

UWAGA:

W CENĘ KURSU NIE SĄ WLICZONE DOCELOWE TKANINY NA WYKONANIE PROJEKTÓW UCZESTNIKA KURSU.

W TKANINY, DZIANINY, PODSZEWKI I INNE DODTKI PASUJACE DO PROJEKTÓW UCZESTNIK ZAOPATRUJE SIE WE WŁASNYM ZAKRESIE.

 

 

Czas trwania: 285 lekcji / 45 min. (plus 10 godz. konsultacji dodatkowych w terminie nie dłuższym niż miesiąc po zakończeniu kursu)

 

Grupa:  6 osób

CENA KURSU: 6.920 zł / za osobę

 

CENA ZA ZGŁOSZENIE NA EGZAMIN CZELADNIK KRAWIECTWA: 969,46

Uczestnik kursu wniosek o egzamin czeladniczy składa samodzielnie w IZBIE RZEMIEŚLNICZEJ MAŁEJ I ŚREDNIEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

al. Wojska Polskiego 78
70-482 Szczecin

UWAGA Jeśli potrzebujesz  FAKTURY, zgłoś zanim dokonasz wpłaty!!!!

 

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata ZADATKU w wysokości 500 zł na konto podane na stronie w zakładce KONTAKT.

Jeśli uczestnik zrezygnuje z kursu niezależnie od momentu jego rozpoczęcia lub trwania zadatek przepada. W innym przypadku zostaje on odjęty od ostatniej raty kończącej kurs. 

 

ZAJĘCIA KURSU KOMPLEKSOWEGO odbywają się w dni robocze oraz w weekendy zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem.

 

TRYB DZIENNY

poniedziałek wtorek, środa  (czwartek) 8:00 - 15:30

 

TRYB WEEKENDOWY spotkania od dwóch do czterech razy w miesiącu

 NOWE TERMINY - ZAPYTAJ tel. 608086686 

piątek 17:00-20:00, sob. i niedz. 7:15-17:00

 

 

UWAGA !!!

Jeśli potrzebujesz  FAKTURY, zgłoś zanim dokonasz wpłaty!!!

 

MOZLIWOŚĆ PŁATNOŚCI NA RATY

TRYB DZIENNY I WEEKENDOWY - płatność za każdy miesiąc z góry.

 

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt tel. 608086686