atelier_logo


 

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA KURS SZYCIA?

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc w grupach warunkiem dokonania rezerwacji miejsca jest wpłata ceny kursu na nasze konto bankowe. Najpierw wyślij zgłoszenie swojego udziału w kursie za pomocą zakładki KONTAKT, a potem opłać udział w zajęciach na konto:

56 2490 0005 0000 4500 3912 7812
Barbara Olejniczak-Tunajek
ul. Boh. Getta W-go 21/17
70-303 Szczecin

W tytule przelewu prosimy wpisać: datę kursu, imię nazwisko kursanta, i koniecznie NUMER TELEFONU.

Zapisz


 

JAK DZIAŁA LISTA REZERWOWA?

Kiedy mamy zapisaną maksymalną ilość osób w grupie a zgłaszają się do nas kolejni chętni to uruchamiamy zapisy na listę rezerwową. Gdy nagle zwolni się miejsce w grupie to wchodzi na nie osoba z listy rezerwowej. Wbrew pozorom dzieje się to dosyć często więc będąc zapisanym na liście rezerwowej należy być przygotowanym na udział w kursie i np. zorganizować sobie zawczasu opiekę do dzieci jeśli je oczywiście posiadacie.

 

Aby zapisać się na listę rezerwową należy wysłać zgłoszenie za pomocą zakładki KONTAKT na naszej stronie oraz opłacić udział w kursie na podane tam konto bankowe. Koniecznie trzeba pamiętać o podaniu swojego numeru telefonu! Gdyby okazało się, że jednak nie udało się dostać na zajęcia w wybranym terminie (co zdarza się baaardzo baaardzo rzadko) to ma się gwarantowany udział w późniejszym kursie lub zwrot pieniędzy, według własnej preferencji.

Zapisz


 

JAK ZAMÓWIĆ BON PODARUNKOWY NA KURS SZYCIA?

Aby zamówić bon podarunkowy wystarczy wpłacić pieniądze na nasze konto i wpisać w tytule przelewu: bon podarunkowy, imię i nazwisko, NUMER TELEFONU i adres obdarowywanej osoby. Wtedy my wypiszemy bon (w formie ręcznie wykonanego zaproszenia) i wyślemy go na podany adres. Bon można także odebrać osobiście w naszej pracowni w centrum Szczecina.

 

Więcej o naszych bonach prezentowych przeczytasz w zakładce KURS W PREZENCIE.

Zapisz


 

WAHAM SIĘ POMIĘDZY POZIOMEM 00 a 01 - MAM JUŻ W DOMU MASZYNĘ I TROCHĘ SZYJĘ...

Prosze odpowiedzieć sobie na poniższe pytania. Jeśli dalej są wątpliwości - prosimy o telefon do pracowni.

  • Czy umiesz już obsługiwać maszynę i overlocka? nie = 00, tak = 01
  • Czy umiesz korzystać z gotowych wykrojów krawieckich? Odrysować je np. z Burdy? Sprawdzić czy odpowiadają Twoim prawdziwym wymiarom? nie = 00, tak = poziom 01
  • Czy umiesz poprawić gotowy wykrój z magazynu i wprowadzić do niego drobne zmiany, np. przestawić zaszewki? nie = 00, tak = 01
  • Czy do tej pory szyłaś/eś tylko proste projekty typu poduszki, maskotki, pościel, domowe dekoracje? tak = 00, nie = 01
  • Czy kiedykolwiek uszyłaś/eś ubranie, w którym można było bez wstydu wyjść na ulicę? Czy było wykończone "jak ze sklepu" i dobrze leżało w biodrach, talii, ramionach, biuście? nie = 00, tak = 01

Zapisz


 

WAHAM SIĘ POMIĘDZY POZIOMEM 00 a 00/03 - JESZCZE NIGDY NIE SZYŁAM/EM NA MASZYNIE...

Oba te kursy będą odpowiednie dla osób całkiem początkujących ponieważ uczymy na nich podstaw obsługi maszyny i overlocka oraz korzystania z wykrojów krawieckich. Zasadniczą różnicą jest to co na nich szyjemy.

 

Na kursie dla początkujących (00) będziesz szyć spódniczki i nauczysz się dopasowywania wykrojów do kobiecych bioder i talii. Papierowe formy spódnic, które zrobisz na zajęciach, będzie można wykorzystać na kursie szycia sukienek 01 - wystarczy zaprojektować "górę" sukienki i połączyć ją z "dołem" z kursu 00. Kurs 00 to idealny wstęp dla osób pragnących szyć damskie ubrania.

 

Na kursie szycia dla początkujących (00/03) uszyjesz odzież sportową i dziecięcą wg własnego projektu. Nauczysz się podstaw pracy z dzianinami i upraszczania fasonów ubrań aby uzyskać zadowalający efekt. Kurs 00/03 to idealne zajęcia dla mam pragnących ciekawie ubrać swoje dzieci oraz osób chcących w przyszłości szyć ubrania sportowe (damskie i męskie). Naukę można kontynuować na kursie dla średnio zaawansowanych (03), na którym uszyjesz trudniejsze modele sportowe z większą ilością detali.

Zapisz


 

NIGDY W ŻYCIU NIE PRZYSZYŁAM/EM NAWET GUZIKA - CZY DAM SOBIE RADĘ NA ZAJĘCIACH?

SZYCIE SPÓDNICY NA KURSIE DLA POCZĄTKUJĄCYCH WYDAJE MI SIĘ ZBYT TRUDNE...

Na zajęciach 00 i 00/03 uczymy wszystkiego od totalnych podstaw. Na naszym Facebooku jest pełno zdjęć ubrań uszytych przez kursantów, którzy nigdy wcześniej nie siedzieli przy maszynie - pooglądajcie fotorelacje z zajęć i uwierzcie w siebie.

Zapisz


 

CZY MUSZĘ COŚ DOPŁACIĆ DO KURSU SKORO W MOJEJ GRUPIE BĘDĄ TYLKO 2 OSOBY?

Nie pobieramy dopłaty za kursy w mniejszych grupach.

Cena i ilość godzin pozostaje bez zmian niezależnie od tego czy do grupy zapisało się 2, 3 czy 6 osób.

Zapisz


 

CZY UDZIELACIE LEKCJI INDYWIDUALNYCH?

Nie udzielamy lekcji indywidualnych ponieważ nie jest to opłacalne ani dla nas ani dla naszych kursantów. Jeśli komuś zależy na nauce w naprawdę kameralnej atmosferze to zapraszamy na nasze kursy w trybie dziennym (pn-wt-śr). Zazwyczaj są to małe 2-3 osobowe grupy - bardzo polecamy! Na naszym Facebooku możecie obejrzeć liczne fotorelacje z takich zajęć.

Poza tym u nas na zajęciach zawsze pracujecie nad swoim indywidualnym projektem, niezależnie od ilości osób w grupie. Nikt Wam nie narzuca co i z czego macie szyć.

Zapisz


 

CZY MOGĘ WYKUPIĆ TYLKO 2 GODZINY LEKCYJNE? TAK NAPRAWDĘ CHCĘ SIĘ TYLKO NAUCZYĆ... np. WSZYWAĆ WYPUSTKI.

Na razie nie jest to możliwe, ale w przyszłości - kto wie? Jeśli chcesz nauczyć się tylko 1 prostej rzeczy typu wszywanie zamka lub przyszywanie lamówki to polecamy comiesięczne spotkania szyciowe przy maszynach organizowane przez grupę Szczecin Szyje i sklep Fabric Shop. Udział w nich jest całkowicie darmowy a terminy spotkań ogłaszane są na Facebooku.

Zapisz


 

DLACZEGO W MAJU (CZERWCU, itp) NIE MA ZAJĘĆ W PN-WT-ŚR? MAM WTEDY ZAPLANOWANY URLOP I CHĘTNIE PRZYJDĘ NA ZAJĘCIA.

W semestrze zimowym czyli od października do lutego w szkole prowadzone są kursy dzienne (pn-wt-śr) i weekendowe. Wiosną i latem w pracowni intensywnie szyjemy suknie ślubne (w których się specjalizujemy) dlatego w semestrze letnim czyli od marca do września organizujemy tylko kursy weekendowe. Jeśli chcecie obejrzeć nasze suknie ślubne zajrzyjcie TUTAJ albo TUTAJ.

Zapisz


 

JESTEM MĘŻCZYZNĄ - CZY MOGĘ PRZYJŚĆ NA WASZ KURS? NA ZDJĘCIACH WIDZĘ SAME KOBIETY...

Serdecznie zapraszamy wszystkich panów na nasze zajęcia. Owszem, zdecydowana większość naszych kursantów to dziewczyny ale jeśli dobrze poprzeglądacie zdjęcia na naszym Facebooku to wypatrzycie na nich kilku panów.

Zapisz


 

CZY MOGĘ USZYĆ NA ZAJĘCIACH JAKIEŚ UBRANIE DLA MOJEGO MĘŻCZYZNY?

Jasne. Co prawda w pracowni nie mamy manekinów męskich ale można pana dokładnie wymierzyć przed zajęciami, a przymiarki zrobić w domu po pierwszym i drugim dniu zajęć. (Nasze kursy trwają zazwyczaj 3 dni.) Jeśli chcecie uszyć na zajęciach jakąś męską odzież prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny w tej sprawie PRZED zajęciami - doradzimy jak dobrze zdjąć miarę.

Zapisz


 

NA JAKICH MASZYNACH SZYJĄ KURSANCI?

Na zajęciach szyjemy na prostych w obsłudze maszynach firmy Brother.

Overlocki oraz wszystkie maszyny przemysłowe (stebnówki, overlocki, kroszety, itp) są marki Juki.

Zapisz


 

CZY MOGĘ NA ZAJĘCIACH SZYĆ NA WŁASNEJ MASZYNIE?

Oczywiście. Można na zajęcia przyjechać z własną maszyną aby lepiej poznać jej możliwości ale nie ma takiej konieczności.

Mamy maszyny, overlocki i wszelki sprzęt niezbędny naszym kursantom podczas zajęć.

Zapisz


 

CZY MOGĘ ZAPISAĆ NA KURS MOJE DZIECKO?

Zapraszamy na nasze zajęcia panie i panów w wieku od 15 do 115 lat :).

Jesteśmy nastawieni na uczenie osób dorosłych. Nasza pracownia nie jest przystosowana do zajęć dla dzieci.

 

 

 

Zapisz